czwartek, 8 kwietnia 2010

poddasze

W prezentowanej kuchni urzekający klimat poddasza podkreśla stylizowana aranżacja. Ciemne drewniane meble wyposażone są w miedzianą płytę gazową i piekarnik. Kominkowy okap, drobne szufladki oraz półki na wino stwarzają przytulną atmosferę.

Poddasza- aranżacje wnętrz


Autorem artykułu jest Urszula Tomaszewska




Aranżacje wnętrz poddaszy są bardzo klimatyczne i romantyczne, ale jakże trudne do zaprojektowania. Projekty wnętrz utrudniają istniejące w nich liczne skosy i nieregularne wysokości. Dobrze zaaranżowanie takiego wnętrza wymaga nie lada umiejętności.

Te duże powierzchniowo pomieszczenia często okazują się niestety mało ustawne. Projekt takiej kuchni musimy robić z z zasadą -„nie wszystko można". Warto, wiec już na samym wstępie zweryfikować marzenia o umieszczeniu w nim wszystkich podpatrzonych rozwiązań. Myślenie nasze powinno być klarowne i przejrzyste. Rozważmy na początku powierzchnię z pełną wysokością. Co najmniej 2 metrowej wysokości potrzebują: lodówka - 60 cm, zlewozmywak z szafką osaczarkową od 60-120 cm oraz kuchenka z wiszącym nad nią okapem - 60cm. Łącznie już te urządzenia wymagają od 180-240 długości. Po takim podsumowaniu warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy stać nas na umieszczenie jeszcze piekarnika na wysokości blatu. Nie możemy tez zapomnieć o niezbędnych blatach roboczych pomiędzy tymi przedmiotami np.: Lodówka- blat- zlewozmywak- blat -kuchenka -blat. Urządzenie zgodnie z zasadami ergonomii niekiedy wydaje się nam niemożliwe na początku. Warto jednak pracować i regulując powierzchniami blatów osiągnąć największą funkcjonalność. Osobnym tematem staje się kwestia szafki zlewozmywakowej. Jest to jedno z podstawowych miejsc w kuchni, toteż nie zawsze warto je minimalizować. Pamiętajmy o tym, że błąd popełniony przy doborze zlewozmywaka będzie się mścił przez cały czas użytkowania kuchni. Chlapanie i ciasnota uporczywie będzie przypominała o złym wyborze. Rozważania odnośnie wielkości zlewozmywaka należy analizować zarówno w zależności od przyzwyczajeń, jak tez posiadania zmywarki. Jedna komora zlewu utrudnia prace, gdy jej nie mamy, bowiem w celu nabrania wody do większego naczynia należy opróżnić ją z wstawionych naczyń. Pytanie jedna komora z ociekaczem czy dwie? W zależności od upodobań, pamiętać należy także, że druga komora z całym powodzeniem może służyć jednocześnie jako miejsce do płukania, lub jako ociekarka.


W prezentowanej kuchni urzekający klimat poddasza podkreśla stylizowana aranżacja. Ciemne drewniane meble wyposażone są w miedzianą płytę gazową i piekarnik. Kominkowy okap, drobne szufladki oraz półki na wino stwarzają przytulną atmosferę.


Meble zostały rozmieszczone zgodnie z zasadami funkcjonalności. W części wyższej ciąg roboczy rozpoczyna zabudowana lodówka, za nią wysoka szafka gospodarcza, niewielki blat i narożny zlewozmywak. Kuchenka umieszczona w wyższej części otoczona jest szafkami z szufladami. Całość jest stylizowana. Na górnej szafce z szufladkami pod skosem doskonale będzie się prezentować moździerz i stary młynek do kawy. Bijący z oddali zegar postawi kropkę nad „i" i nada mieszkaniu swoisty urok.


Aranżacje wnętrz Lublin- Urszula Tomaszewska


---

Aranżacje wnętrz Lublin


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


warto zajrzeć