środa, 13 kwietnia 2016

folia malarska

Zabezpieczenie podczas malowania – folia malarska


Autor: Jakub Świergiel


Wiele osób wychodzi z założenia, że pomalowanie ściany nie stanowi żadnego problemu i można wykonać to w sposób samodzielny. W rzeczywistości faktycznie, jeżeli tylko nie dysponujemy dwoma lewymi rękoma, a zarazem mamy odrobinę wolnego czasu oraz wystarczającą cierpliwość, możemy samodzielnie przystąpić do malowania ściany.


Przed przystąpieniem jednak do malowania, czy to przy pomocy pędzla czy też wałka, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć niemalowaną powierzchnię, np. folia malarską. Czy każda folia malarska sprawdzi się równie dobrze? Czy są różne rodzaje takiej folii i którą z nich powinniśmy wybrać?

Już na samym początku rozważań na temat folii malarskiej trzeba zaznaczyć, że w sklepach specjalistycznych, internetowych czy nawet w popularnych marketach budowlanych znajdziemy różne rodzaje folii malarskiej. Różnią się one przede wszystkim grubością i wytrzymałością. Najtańsza folia jest oczywiście najcieńsza, jednak ze spokojem powinna wystarczyć na podstawowe zabezpieczenie powierzchni podłogi czy też mebli. Jeżeli jednak chcemy mieć pewność co do tego, że przypadkowe uszkodzenie powłoki ochronnej, tj. folii, nie skończy się plamą farby na posadzce lub meblach, warto wybrać folię grubszą, a przez to wytrzymalszą.

Wyboru folii malarskiej powinniśmy również dokonywać ze względu na to, gdzie znajduje się powierzchnia, którą chcemy pomalować – jeżeli jest to ściana zewnętrzna to konieczne jest zastosowanie grubszej folii malarskiej, która nie będzie podrywana przy każdorazowym podmuchu wiatru – będzie wytrzymalsza, grubsza, a przez to także cięższa.

Jednorazowa czy wielorazowa?
Im grubsza folia malarska tym większa szansa, że nie ulegnie ona przypadkowemu uszkodzeniu podczas wykonywania wszystkich prac malarskich i wykończeniowych. Z tego też względu przy odpowiednim traktowaniu grubsze folie malarskie można traktować jako wielorazowe. Co prawda producenci taką informację zamieszczają również na najtańszych foliach, to jednak w większości przypadków niemożliwe jest ich powtórne użycie.

Ile kosztuje folia?
Folia malarska sprzedawana jest najczęściej w kawałkach o powierzchni 20 metrów kwadratowych, tj. prostokącie 4x5 metrów. Jest to wielkość w zupełności wystarczająca do zabezpieczenia malowanego pomieszczenia, zaś dokupienie kolejnej folii nie stanowi żadnego problemu. Musimy się przy tym liczyć z wydatkiem od kilku złotych za najtańszą folię malarską, do nawet w okolicach 30,-zł za folie wzmacnianą. Przystępując do malowania warto mieć zapas folii i to z każdego rodzaju – najgorszą rzeczą jest konieczność przerwania prac ze względu na brakujące materiały, jak chociażby właśnie folię malarską konieczną do prawidłowego zabezpieczenia całego pomieszczenia.

Podsumowując, to właśnie folia malarska jest podstawową rzeczą do zabezpieczenia pomieszczeń przed brudem, pyłem, kurzem budowlanym czy chociażby właśnie kroplami farby, które mogłyby być później trudne do usunięcia lub pozostawić nawet liczne przebarwienia. Do kompletu warto dokupić również taśmę malarską, która pozwoli nam na odpowiednie przymocowanie folii do wszystkich elementów.


Producent Fol-Poz - folia malarska

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

sobota, 2 kwietnia 2016

okna aluminiowe

Czym kierować się przy wyborze producenta okien aluminiowych?


Autor: Artelis - Artykuły Specjalne


Okna dzielą się m.in. ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane. Najczęściej do budowy okien wykorzystuje się drewno, polichlorek winylu (PCV) albo profile metalowe, które mogą być wykonane ze stali bądź aluminium.


W ostatnich latach nastąpił duży postęp w technologii budowy okien. Najnowsze wyróżniają się znacznie lepszą jakością, niż te montowane jeszcze 10-15 lat temu. Warto zdecydować się na wymianę starych okien na nowe, jeśli te stare są zniszczone, wyeksploatowane i nie zapewniają komfortu życia w domu.

Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie nowoczesnych okien aluminiowych. Przy wyborze producenta tego typu okien warto najpierw sprawdzić, czy oferowane przez daną firmę produkty są trwałe i solidnie wykonane. Istotne znaczenie ma także system wspomagający izolację termiczną i akustyczną. Okna, w których stosowane są odpowiednie uszczelki i szyby, gwarantujące ochronę przed utratą ciepła i hałasem, oferuje je firma ALUMEX -producent stolarki i okien aluminiowych. Jest to przedsiębiorstwo istniejące od 1995 r., specjalizujące się w produkcji konstrukcji aluminiowych oraz stolarki budowlanej z PCV. Wyroby firmy cechują się doskonałą jakością i niezawodnością.


Wybierając producenta okien aluminiowych, należy zwrócić uwagę, czy oferowane przez niego produkty będą odpowiednie do danego budynku. Dobry producent proponuje swoje wyroby w szerokiej gamie kolorów i w dowolnych rozmiarach, a także jest w stanie dostosować je do różnego rodzaju obiektów. Okna aluminiowe mogą znaleźć zastosowanie zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Dzięki specjalnym nakładkom na profile, istnieje również możliwość zastosowania ich w obiektach zabytkowych. Niektórzy producenci wprowadzają także nowatorskie rozwiązania, ułatwiające użytkowanie okien. Przykładem jest stosowany w oknach uchylnych na dużej wysokości mechanizm, którego włącznik umieszcza się w dowolnym miejscu.


Przed zakupem okien aluminiowych u producenta warto dowiedzieć się także, czy posiada on w swojej ofercie transport swoich wyrobów i fachowy montaż. Pomoc profesjonalistów w zakresie montażu może okazać się bardzo potrzebna. Nie trzeba robić tego na własną rękę ani angażować innej firmy. Dobra ekipa, która dostarczyła klientowi okna aluminiowe wprost od producenta, zamontuje je szybko i sprawnie.


Takie wymagania spełnia Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe ALUMEX, które jest w stanie sprostać oczekiwaniom klientów, zarówno w zakresie typowych, jak i nietypowych konstrukcji. Firma jest producentem nie tylko okien aluminiowych, ale również drzwi oraz ścianek działowych i ścian fasadowych. Oferuje kompleksową obsługę klientów indywidualnych i biznesowych, dla których wykonuje na zlecenie gotowy produkt o gwarantowanej jakości. Na stronie internetowej alumex.pl znajduje się imponująca lista wykonanych przez przedsiębiorstwo realizacji stolarki aluminiowej i PCV. Firma świadczyła swoje usługi m.in. dla sklepów, biur, zakładów produkcyjnych, banków, szkół i szpitali z całej Polski. ALUMEX posiada Certyfikat Rzetelności i jest członkiem Programu Rzetelna Firma.


Aby przekonać się na własne oczy, jak wyglądają okna i drzwi wyprodukowane i zamontowane przez pracowników przedsiębiorstwa, warto obejrzeć galerię zdjęć, znajdującą się na oficjalnej stronie internetowej firmy.


Praktyczna i dobra wiedza w sieci - Artelis.pl

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

piątek, 1 kwietnia 2016

ogrzewanie

Technika grzewcza - pojęcie i zakres


Autor: Aleksandra Primke


Technika grzewcza to dziedzina o bardzo szerokim znaczeniu. O technice grzewczej - definicja, przykłady, rodzaje urządzeń.


Technika grzewcza to bardzo ogólne pojęcie dotyczące wszystkiego, co związane jest z ogrzewaniem. Słowo ogrzewanie kojarzone jest przede wszystkim z ogrzewaniem pomieszczeń, ale należy pamiętać, że ogrzewania używamy też w samochodach, innych środkach transportu, ogrzane może też być boisko - ogrzewanie podłogowe podłoża – murawy.

Ogrzewanie najogólniej ujmując to dostarczanie ciepła - energii termicznej - do pomieszczeń, lub bezpośrednie ogrzewanie przedmiotów lub ciał. Istnieje wiele metod dostarczania ciepła do pomieszczenia. Konkretne rozwiązanie warunkują: rodzaj pomieszczenia (np. pokój dzienny, garaż, łazienka), czas przebywania w nim ludzi (np. cała noc, chwilowo), możliwości techniczne (czyli dostępne źródła energii) i uwarunkowania finansowe.
Wracając do sedna technika grzewcza to zbiór metod ogrzewania uwzględniających typ ogrzewania oraz użyte do tego urządzenia grzewcze. Mówiąc o urządzeniach grzewczych jest ich ich tak dużo, jak częsci składowych pojęcia technika grzewcza. W zalezności od rodzaju, metody ogrzewania pomieszczeń (bo na tym się głównie skupiamy) rozróżnić można różne urządzenia ogrzewcze.
Ze względu na fakt, że mimo wszystko ogrzewanie centralne (CO) nadal jest napowszechniejszą formą ogrzewania domów mieszkalnych to od tej metody zaczniemy. Zatem ogrzewanie centralne daje wybór pomiędzy takim urządzeniami, jak: grzejniki, promienniki energii cieplnej, czy ogrzewanie podłogowe. Ogrzewanie podłogowe to oczywiście nie rodzaj urządzenia, ale technika posługująca się centralnym ogrzewaniem.
Zdecydowanie w przypadku centralnego ogrzewania prym wiodą grzejniki, popularnie nazywane kaloryferami. Wyróżnic mozna wiele typów grzejników, a ich liczba systematycznie wzrasta.
Są to:
1.Grzejniki gazowe - ( grzejniki gazowe metalowe (żeliwne, lub z innego metalu) i grzejniki gazowe akumulacyjne
2. Grzejniki konwekcyjne
3. Grzejniki radiatorowe
4. Promienniki energii cieplnej
5. Grzejniki nadmuchowe

Oczywiście wiele możnaby jeszcze pisać na temat charakteryski, wad i zalet poszczególnych rodzai grzejników, o tym jednak poczytać można stronach firm oferujących takie usługi lub na blogach, tematyka jest bowiem bardzo obszerna.


Technika grzewcza - ogrzewanie, kotły

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

warto zajrzeć