czwartek, 29 kwietnia 2010

fachowiec

Pamiętajmy o tym, że nikt z nas nie jest wszechwiedzący i nie ma pojęcia o wszystkich problemach związanych z budownictwem, gdyż zagadnienie to jest naprawdę szerokie. Często będziemy musieli korzystać z porad budowlanych innych osób. Warto więc, aby fachowiec z którym mamy zamiar nawiązać współpracę był osobą kompetentną i taką do której zawsze możemy się zwrócić z nurtującymi nas pytaniami.

Jak wybrać fachowca


Autorem artykułu jest Tomasz Galicki




Stając przed wyzwaniem zbudowania własnego domu, remontu mieszkania, czy wykonania jakichkolwiek innych prac budowlanych, niejednokrotnie zastanawiamy się czy to zadanie nas nie przerośnie, czy nie polegniemy pod ciężarem, któregoś z zadań.

Podejmując się tego wyzwania często stajemy przed wieloma dylematami, które przeważnie sami musimy rozwiązywać.


Jednym z takich problemów często jest wybór odpowiedniego fachowca, który będzie zarządzał naszymi pracami. Pamiętajmy, że wybór przedsiębiorcy nie powinien być determinowany atrakcyjnością ceny jaką proponuje, lecz również wieloma innymi czynnikami.


W tym artykule postaram się Państwu przybliżyć, w jaki sposób i gdzie powinniśmy szukać odpowiedniego fachowca i jakie cechy powinien on posiadać, aby byli Państwo usatysfakcjonowani.


Pamiętajmy o tym, że nikt z nas nie jest wszechwiedzący i nie ma pojęcia o wszystkich problemach związanych z budownictwem, gdyż zagadnienie to jest naprawdę szerokie. Często będziemy musieli korzystać z porad budowlanych innych osób. Warto więc, aby fachowiec z którym mamy zamiar nawiązać współpracę był osobą kompetentną i taką do której zawsze możemy się zwrócić z nurtującymi nas pytaniami. Oczywiście samemu nie będąc Alfą i Omegą niejednokrotnie będziemy musieli całkowicie zdać się na jego opinię. Ważne jest więc to aby powiernik naszych problemów budowlanych był osobą godną zaufania i sprawdzoną.


W zależności od rozmiaru przedsięwzięcia, powinniśmy sprawdzić jakimi zasobami ludzkimi i sprzętowymi dysponuje przedsiębiorca ubiegający się o wykonanie naszego zlecenia. Czy zdoła on podołać wyzwaniom jakie chcemy przed nim postawić. Spotykając się z potencjalnym wykonawcą nie zdajmy się całkowicie na siebie, możemy poprosić znajomego, który ma już doświadczenie w pracach budowlanych lub dysponuje większą wiedzą od nas na tematy związane z budownictwem. W towarzystwie bezstronnej kompetentnej i zaufanej osoby, będzie także łatwiej ocenić umiejętności i posiadaną wiedzę potencjalnego wykonawcy naszego zlecenia.


Poza tym bezstronna osoba podejdzie do tematu na chłodno, bez zbędnych w tej sytuacji emocji.
Reasumując cechy idealnego przedsiębiorcy budowlanego, powinien on być: kompetentny, uczciwy, godny zaufania oraz powinien posiadać odpowiednie zaplecze.


Kompetencja fachowca wynika zwykle z jego doświadczenia, więc oceniając jego wiedzę koniecznie sprawdźmy portfolio wykonywanych wcześniej prac. Kiedy nie jesteśmy pewni rzetelności referencji naszego wykonawcy, możemy sprawdzić ich autentyczność i jakość wykonywanych wykonanych zleceń, kontaktując się z osobami, które korzystały już z usług naszego przedsiębiorcy. Mogą Państwo, także sprawdzić opinię o firmie w internecie, zorientować się co o danym wykonawcy piszą ludzie na forum budowlanym.


Pewnie zadają sobie Państwo pytanie gdzie szukać takiego idealnego wykonawcy. Na początek proponuję popytać w kręgu swoich znajomych czy nie znają kogoś kto np. wykonywał dla nich prace budowlane. Referencje pochodzące od zaufanych osób przeważnie będą rzetelne i uczciwe.
Warto też zajrzeć na serwisy internetowe, na których ogłaszają się firmy budowlane, szczególnie jeżeli istnieje na nich możliwość komentowania jakości wykonywanych przez nich prac. Będziemy wtedy mogli bezpośrednio zaciągnąć informacje dotyczące, konkretnej firmy czy wykonawcy.


Mam nadzieję, że ten artykuł ułatwi Państwu podjęcie decyzji o wyborze dobrego fachowca i będą Państwo zadowoleni i usatysfakcjonowani po zakończeniu przez niego prac, wystawiając mu z czystym sumieniem dobrą referencję.



---

T.G


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 25 kwietnia 2010

parkiet

Dzięki zastosowaniu drzewa egzotycznego możliwe jest tworzenie blatów drewnianych, umywalek z drewna czy innych narażonych na wodę lub łatwe zniszczenie elementów.

Parkiety drewniane


Autorem artykułu jest Rafał Wieteska




Jaki rodzaj parkietu położyć w swoim domu? Z drewna egzotycznego czy krajowego? Przeczytaj artykuł: Podłogi drewniane - parkiet, a na pewno dowiesz się, co najlepiej położyć na podłodze we własnym domu.


Projektując nasze wymarzone mieszkanie szczególną uwagę powinniśmy poświęcić podłodze. Przede wszystkim polecam podłogi drewniane. Powodów jest wiele, które już wiele razy zostały w internecie i gazetach opisane. W tym artykule postaramy się napisać kilka słów o parkiecie krajowym i egzotycznym.


Podłogi z drewna - doussie, palisander



Mówiąc podłoga drewniana bardzo często myślimy parkiet egzotyczny. Ostatnio bardzo popularne stały się podłogi drewniane, głównie parkiet i drewna egzotyczne. Czy warto jednak odchodzić o tradycji i wykorzystywać importowane surowce?


Z punktu widzenia polskiego przemysłu drzewnego oczywiście, że nie, ale z punktu widzenia zwykłego klienta jak najbardziej tak. Drewna egzotyczne bardzo często dość znacznie różnią się od rodzimej oferty drzewnej. Mają ciekawą strukturę, inną kolorystykę i właściwości. Dzięki zastosowaniu drzewa egzotycznego możliwe jest tworzenie blatów drewnianych, umywalek z drewna czy innych narażonych na wodę lub łatwe zniszczenie elementów.


Projektując nasze podłogi i inne elementy wykończeniowe w naszych mieszkaniach kierujmy się przede wszystkim własnym gustem i funkcjonalnością. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze drewno egzotyczne ma dobre zastosowanie. Na przykład w przypadku podłóg bambusowych musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nie można ich cyklinować, czyli renowacja po kilku latach użytkowania jest niemożliwa, podobnie jak w przypadku paneli. W większości jednak przypadków drewno egzotyczne można w bardzo interesujący i funkcjonalny sposób wykorzystać. Tak samo zresztą jak nasze rodzime gatunki drzew takie jak dąb czy jesion.



---

rafi


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

sobota, 24 kwietnia 2010

rolety

Tak jak w modzie odzieżowej, tak i w osłonach okiennych co roku pojawiają się nowe kolekcje, nowe wzory i nowe pomysły. Modnym sposobem przesłaniania okien są więc rolety typu dzień-noc.

Najmodniejsze osłony okienne na wiosnę


Autorem artykułu jest MAG Żaluzje Rolety





Aby zaakcentować powiew wiosennej świeżości warto pomyśleć o nowym wystroju okien. Bardziej wysublimowane sposoby ich przesłaniania, pozwolą wprowadzić i na dłużej zatrzymać w domu nastrój wiosennego optymizmu. Poniżej prezentujemy kilka najmodniejszych w tym sezonie osłon okiennych.

Żaluzje plisowane


Ten rodzaj osłon przebojem zdobywa miejsce w naszych oknach. Jest to jeden z najbardziej funkcjonalnych sposobów osłaniania okna, ponieważ umożliwia przesłonięcie całej powierzchni szyby lub ustawienie tkaniny na dole (w formie zazdroski) albo na górze (tak jak tradycyjne rolety). Poza tym, plisy są bardzo łatwe w demontażu i praniu. Klienci doceniają wszystkie te walory.


Żaluzje drewniane


Moda na materiały naturalne króluje również w tym sezonie. Te praktyczne osłony pozwalają na płynną regulację ilości światła docierającego do pomieszczenia. Wykonane z drewna balsa lub lżejszego i bardziej wytrzymałego na wilgoć drewna bambusowego, stwarzają w domu ciepłą atmosferę i przyjazny klimat.


Rolety dzień-noc


Tak jak w modzie odzieżowej, tak i w osłonach okiennych co roku pojawiają się nowe kolekcje, nowe wzory i nowe pomysły. Modnym sposobem przesłaniania okien są więc rolety typu dzień-noc. Pierwszy rodzaj - Impresja, działa na zasadzie dwóch warstw poziomych pasów tkaniny wzajemnie się przemieszczających. W ten sposób w dzień możemy częściowo odsłonić okna, lub jednym ruchem zupełnie je zasłonić. Jest to nie tylko elegancka, ale też bardzo praktyczna forma przesłony.


Kolejnym sposobem może być użycie dwóch różnych tkanin (ażurowej oraz zaciemniającej) i stworzenie w ten sposób podwójnego systemu dopasowanego do zmiennych warunków oświetlenia w czasie dnia i nocy.



---

MAG Żaluzje Rolety



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wtorek, 20 kwietnia 2010

brama

Automat przy bramie rozwiąże problemy, ułatwi jej otwieranie i umili życie każdemu domownikowi, bo wystarczy przycisnąć guzik w pilocie aby wrota na naszą posesję stanęły otworem.

Nie siłuj się bez siłownika


Autorem artykułu jest Red Pen




Znudziło Ci się brodzić w błocie otwierając bramę? Masz dość wychodzenia z domu za każdym razem po to, by otworzyć wrota gościom? Szczególnie w deszczowe pochmurne dni uciążliwość związana z otwieraniem bramy staje się frustrująca. Nie dość, że kapie na głowę to jeszcze kłódka postanowiła się zaciąć.


Na wszystko jednak jest rada. Automat przy bramie rozwiąże problemy, ułatwi jej otwieranie i umili życie każdemu domownikowi, bo wystarczy przycisnąć guzik w pilocie aby wrota na naszą posesję stanęły otworem. Jeśli już w tym miejscu tekstu wybierasz się do sklepu, żeby kupić automat - zatrzymaj się. Trzeba wiedzieć kilka rzeczy zanim dokonamy zakupu napędu.


Przyjrzyj się swojej bramie.
Czy na pewno nadaje się do automatycznego otwierania? Bardzo ważne jest obsadzenie bramy i odpowiednio głęboki fundament pod nią. Fundamenty powinny sięgać poniżej głębokości przemarzania gruntu, w przeciwnym razie w zimie może dojść do wysadzenia fundamentu. To z kolei naruszy geometrię bramy i uniemożliwi jej zamykanie i otwieranie. Ważne jest też odpowiednie wypoziomowanie bramy. Źle wypoziomowana zużywa łożyska prowadzące w przypadku bram przesuwnych, zaś skrzydłowe mogą się przez to nie domykać.



Różne bramy - różne siłowniki
Jeśli oceniliśmy, że brama się nadaje do montażu automatyki, należy dobrać do niej siłownik. Inny napęd wybierzemy do bramy przesuwnej a inny do dwuskrzydłowej. Musimy też zwrócić uwagę na długość, częstotliwość pracy bramy (liczba otwarć i zamknięć) i jej ciężar. Do ciężaru bramy zawsze warto dodać kilka kilogramów, ponieważ za słaby napęd może nie mieć siły aby ją otworzyć podczas dużych podmuchów wiatru - twierdzi Sławomir Baran z FAAC Polska - Dodatkowo napęd pracując y z maksymalną mocą szybciej się zużywa.



Wybór siłownika
Dla każdego klienta przy doborze siłownika ważny jest wygląd napędu, mały pobór prądu, szybkość otwierania bramy i pilot, który będzie ją otwierał. Najbardziej popularne są napędy elektromechaniczne i hydrauliczne zarówno do bram przesuwnych jak i skrzydłowych - tłumaczy ekspert FAAC Polska - nowością są napędy wykonane w technologii hybrydowej, które łączą w sobie zalety technologii hydraulicznej z zaletami silników prądu stałego 24 V.


W takim napędzie z jednej strony układ hydrauliczny sprzężony z silnikiem prądu stałego 24 V umożliwia ciągłą pracę, co pozwala stosować ten siłownik w bramach często eksploatowanych. Z drugiej strony, technologia hydrauliczna wymaga elementów wysokiej jakości, co czyni z takiego siłownika produkt trwały i niezawodny. Nowoczesny napęd FAAC S450H wykonany w technologii hybrydowej dodatkowo może osiągnąć maksymalną prędkość wysuwu ponad 2,5 centymetra na sekundę, czyli około dwa razy większą niż inne siłowniki hydrauliczne lub elektrohydrauliczne dostępne aktualnie na rynku.



Konieczne zabezpieczenia

Jeśli już wybraliśmy siłownik pamiętajmy o zabezpieczeniach, które zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom automatycznej bramy. Przede wszystkim chodzi o wyeliminowanie możliwości przycięcia czy przygniecenia przez poruszające się skrzydło bramy. Najważniejszym elementem są fotokomórki z wiązką promieniowania podczerwonego. Montuje się je na linii bramy - mówi Sławomir Baran z FAAC Polska - Jeśli w linii światła fotokomórki stanie przeszkoda, wówczas do centrali bramy trafia sygnał o konieczności odwrócenia kierunku ruchu skrzydeł. Drugim ważnym elementem zabezpieczającym jest moduł przeciwzgnieceniowy, który wybudowany jest w większość automatów. - Moduł kontroluje siłę, z jaką działa napęd a w chwili natrafienia na opór, cofa skrzydło bramy. Aby skrzydła nie wysunęły się zbyt daleko podczas otwierania, potrzebne są też ograniczniki. W napędach FAAC nazywa się je wyłącznikami krańcowymi a zamontowane są w każdym napędzie - twierdzi Sławomir Baran. Na koniec lampa ostrzegawcza, która migającym światłem informuje pieszych jak i pojazdy o tym, że skrzydła bramy są w ruchu.
Eksploatacja napędu
Jeśli już mamy wymarzony napęd i wszystko działa jak należy, pamiętajmy że wszystko - nawet automat - potrzebuje troski. Nie odśnieżaj więc bramą podjazdu. Oczyszczaj szynę w bramie przesuwnej z piasku i liści. I raz do roku wołaj serwisanta, aby skontrolował automat. Wówczas napęd posłuży Ci wiele lat a Ty zapomnisz czym jest kłódka, klucze i otwieranie bramy w deszczu.



---

Red Pen
http://www.faac.pl



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

piątek, 16 kwietnia 2010

Ekipa

Przede wszystkim należy popytać znajomych. Na pewno ktoś przeprowadzał u siebie remont, lub wykańczał wnętrza korzystając z fachowców. Wystarczy popatrzeć na jakość wykonanych prac i posłuchać opinii.

Ekipa vs Klient, czyli jak znaleźć fachowca?


Autorem artykułu jest Robert Balicki




Dobrze przeprowadzony remont wymaga wiedzy i praktyki, którą nie każdy posiada. Wielu inwestorów, mających choćby minimalne doświadczenie, decyduje się pracować samodzielnie.


Gdyby jednak wszyscy przeprowadzali prace własnymi siłami, firmy takie jak moja nie byłyby potrzebne. Jak znaleźć w takim razie ludzi, którzy zajmą się w odpowiedni sposób naszym mieszkankiem? Jest na to wiele sposobów.


Przede wszystkim należy popytać znajomych. Na pewno ktoś przeprowadzał u siebie remont, lub wykańczał wnętrza korzystając z fachowców. Wystarczy popatrzeć na jakość wykonanych prac i posłuchać opinii. To najpewniejsza metoda na to, by nie wdepnąć na minę i nie trafić na “poważną firmę”, której szef jakiś czas temu mieszał tylko gips na budowach w Anglii.Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto przejrzeć fora budowlane. Na większości jest założony odrębny topic dla tych celów. Można napisać post z zapytaniem i w krótkim czasie otrzymać odpowiedź.Kolejną z możliwości jest korzystanie z giełd budowlanych, gdzie można zamieścić zapytanie ofertowe i spokojnie czekać na oferentów.Ostatnią metodą jest korzystanie z ogłoszeń w prasie, internecie lub “ze słupa”.Każda z metod ma swoje plusy i minusy, więc każdy sam decyduje, co w jego przypadku będzie najlepsze.


Na rynku jest duża konkurencja więc możemy mieć z tym trochę problemu. Należy więc pamiętać o kilku ważnych sprawach, które na pewno nie zaszkodzą, a mogą pomóc dokonać właściwego wyboru:


1. umówić się na wizytę i oględziny /zwrócić uwagę na punktualność :)/


1. poprosić o kosztorys wstępny i określenie terminu wykonania prac


2. poprosić o wgląd w referencje


3. zapytać o możliwość otrzymania faktury VAT


4. zapytać o możliwość podpisania umowy


5. zapytać o gwarancję


6. zapytać o transport materiałów i koszt wynoszenia gruzu i śmieci


7. zapytać o drobiazgi, których może brakować w kosztorysie /wymiana zaworków, włączników itp./


8. Sprawdzić za co oferent żąda wynagrodzenia /np. fugowanie powinno być w cenie położenia płytek/


9. zapytać o formę i czas rozliczenia za prace wykonawcze


10. zapytać o zaliczki materiałowe jeśli sam nie dostarczasz materiału /nigdy nie płać zaliczkowo za niewykonaną robociznę/


Wybór ekipy nie jest łatwy i powinien zależeć od wielu czynników. Stanowczo odradzam kierowanie się wyłącznie niską ceną za usługę, która dla większości inwestorów jest wyznacznikiem podstawowym. W ten sposób ryzykujemy niestety masę problemów z poprawkami, tracimy czas i pieniądze.Przede wszystkim nie daj się nabrać na wszechobecny slogan “SZYBKO, TANIO I SOLIDNIE”. Zauważ, że te słowa same sobie zaprzeczają. Wiele firm bazuje na tym tekście reklamowym, chcąc za wszelką cenę dostać zlecenie. Co się dzieje potem…. poczytaj na forach budowlanych prośby o pomoc po takich wykonawcach.


· Pracują szybko, bo nie pilnują np. czasu schnięcia materiału zalecanego przez producenta, kładą gips na tapetę zamiast ją usunąć itp.


· Są tani, bo nie są zarejestrowaną firmą, nie płacą podatków, ZUS-u itp.


· Wykonują solidnie – pozostawię bez komentarza…


Z drugiej strony trzeba też pamiętać, że nie wszystko złoto, co się świeci i wszystko ma swoje granice, nawet najlepsi. Czasem warto zweryfikować kosztorys, lub propozycję zapłaty w formie ryczałtu choćby z własnym, zdrowym rozsądkiem, lub możliwościami finansowymi. To ważny element negocjacji, dobrze jest więc poświęcić trochę czasu na konsultacje z oferentem i rozwiać wątpliwości.


Robert Balicki



---

[url2=http://samremontujeszmieszkanie.pl[/url2]



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

środa, 14 kwietnia 2010

klimatyzacja

Potrzeba instalowania klimatyzacji w sklepach, magazynach itp. jest oczywista, a jak wygląda sytuacja z klimatyzacją w prywatnych domach? W tym wypadku jest trochę inaczej. Klimatyzacja nie jest bowiem rzeczą neutralną i ludzie różnie na nią reagują.

Czy potrzebujemy klimatyzacji?


Autorem artykułu jest papaj




W Polsce lata są coraz cieplejsze i czasami niewiele stopni dzieli nas od krajów leżących w klimacie tropikalnym. Jeszcze jakiś czas temu nikt nawet nie myślał o tym, żeby inwestować w klimatyzatory, a obecnie w wielu miejscach bez tych urządzeń nie dałoby się wytrzymać.

Szczególnie chodzi tutaj o sklepy lub inne miejsca, w których przebywa w zamkniętym pomieszczeniu dużo ludzi, albo pomieszczenia, które z różnych względów nie mają możliwości uzyskania dostępu do świeżego powietrza. W tych przypadkach klimatyzacja jest niezbędna, ponieważ w gorące dni, kiedy w dodatku nie ma wiatru temperatura i warunki w takich pomieszczeniach stają się nieznośne i sprawiają, że nie da się w nich długo wytrzymać. Problem ten dotyka przede wszystkim osób, które ze względu na to, że na przykład pracują w takim miejscu, nie mogą z niego po prostu wyjść kiedy zaczną już nie wytrzymywać.


Potrzeba instalowania klimatyzacji w sklepach, magazynach itp. jest oczywista, a jak wygląda sytuacja z klimatyzacją w prywatnych domach? W tym wypadku jest trochę inaczej. Klimatyzacja nie jest bowiem rzeczą neutralną i ludzie różnie na nią reagują. Mimo, że współczesne klimatyzatory są dużo bardziej skomplikowane i rozbudowane niż te budowane kiedyś, nadal powodują one wysuszenie powietrza. Dla niektórych z nas okazuje się to być tak samo niekomfortowe, jak nadmierny upał. Inni z kolei tak fatalnie znoszą wysokie temperatury połączone z zaduchem, że bez klimatyzacji nie są w stanie normalnie funkcjonować w takie dni. Przed zakupem najlepiej sprawdzić jaki wpływ ma na nas klimatyzacja.


Czy potrzebujemy klimatyzacji? Na pewno tak, szczególnie w miejscach pracy i rozrywki. Czy potrzebujemy jej w domu? Tutaj odpowiedź zależy już od naszych indywidualnych potrzeb. Bardzo gorące dni, jak na razie, są w naszym kraju bardzo nieliczne. Nie jest więc tak, że klimatyzacja to coś bez czego nikt nie może sobie poradzić. Mimo to dla osób, które szczególnie źle znoszą upały, może się ona okazać zbawieniem i pozwolić im cieszyć się dobrym samopoczuciem nawet w najgorętsze dni.



---
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

czwartek, 8 kwietnia 2010

poddasze

W prezentowanej kuchni urzekający klimat poddasza podkreśla stylizowana aranżacja. Ciemne drewniane meble wyposażone są w miedzianą płytę gazową i piekarnik. Kominkowy okap, drobne szufladki oraz półki na wino stwarzają przytulną atmosferę.

Poddasza- aranżacje wnętrz


Autorem artykułu jest Urszula Tomaszewska




Aranżacje wnętrz poddaszy są bardzo klimatyczne i romantyczne, ale jakże trudne do zaprojektowania. Projekty wnętrz utrudniają istniejące w nich liczne skosy i nieregularne wysokości. Dobrze zaaranżowanie takiego wnętrza wymaga nie lada umiejętności.

Te duże powierzchniowo pomieszczenia często okazują się niestety mało ustawne. Projekt takiej kuchni musimy robić z z zasadą -„nie wszystko można". Warto, wiec już na samym wstępie zweryfikować marzenia o umieszczeniu w nim wszystkich podpatrzonych rozwiązań. Myślenie nasze powinno być klarowne i przejrzyste. Rozważmy na początku powierzchnię z pełną wysokością. Co najmniej 2 metrowej wysokości potrzebują: lodówka - 60 cm, zlewozmywak z szafką osaczarkową od 60-120 cm oraz kuchenka z wiszącym nad nią okapem - 60cm. Łącznie już te urządzenia wymagają od 180-240 długości. Po takim podsumowaniu warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy stać nas na umieszczenie jeszcze piekarnika na wysokości blatu. Nie możemy tez zapomnieć o niezbędnych blatach roboczych pomiędzy tymi przedmiotami np.: Lodówka- blat- zlewozmywak- blat -kuchenka -blat. Urządzenie zgodnie z zasadami ergonomii niekiedy wydaje się nam niemożliwe na początku. Warto jednak pracować i regulując powierzchniami blatów osiągnąć największą funkcjonalność. Osobnym tematem staje się kwestia szafki zlewozmywakowej. Jest to jedno z podstawowych miejsc w kuchni, toteż nie zawsze warto je minimalizować. Pamiętajmy o tym, że błąd popełniony przy doborze zlewozmywaka będzie się mścił przez cały czas użytkowania kuchni. Chlapanie i ciasnota uporczywie będzie przypominała o złym wyborze. Rozważania odnośnie wielkości zlewozmywaka należy analizować zarówno w zależności od przyzwyczajeń, jak tez posiadania zmywarki. Jedna komora zlewu utrudnia prace, gdy jej nie mamy, bowiem w celu nabrania wody do większego naczynia należy opróżnić ją z wstawionych naczyń. Pytanie jedna komora z ociekaczem czy dwie? W zależności od upodobań, pamiętać należy także, że druga komora z całym powodzeniem może służyć jednocześnie jako miejsce do płukania, lub jako ociekarka.


W prezentowanej kuchni urzekający klimat poddasza podkreśla stylizowana aranżacja. Ciemne drewniane meble wyposażone są w miedzianą płytę gazową i piekarnik. Kominkowy okap, drobne szufladki oraz półki na wino stwarzają przytulną atmosferę.


Meble zostały rozmieszczone zgodnie z zasadami funkcjonalności. W części wyższej ciąg roboczy rozpoczyna zabudowana lodówka, za nią wysoka szafka gospodarcza, niewielki blat i narożny zlewozmywak. Kuchenka umieszczona w wyższej części otoczona jest szafkami z szufladami. Całość jest stylizowana. Na górnej szafce z szufladkami pod skosem doskonale będzie się prezentować moździerz i stary młynek do kawy. Bijący z oddali zegar postawi kropkę nad „i" i nada mieszkaniu swoisty urok.


Aranżacje wnętrz Lublin- Urszula Tomaszewska


---

Aranżacje wnętrz Lublin


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 4 kwietnia 2010

materiały budowlane

Na świecie od około dwóch lat mamy kryzys gospodarczy. Możemy brać pod uwagę zdanie niektórych specjalistów i twórców teorii spiskowych, że ów kryzys jest napędzany sztucznie, ale jednak nie możemy całkowicie takim wizjom ulegać.

ceny materiałów budowlanych


Autorem artykułu jest Karol Ostrowski




Jeżeli poszukamy dzisiaj informacji z rynku materiałów budowlanych w Polsce, to znajdziemy z pewnością niesamowicie wiele częstokroć sprzecznych informacji.

Podczas, gdy jedni trąbią o kryzysie, inni budują domy jakby się tym nie przejmowali.Jeśli taki dom budujemy, to musimy wiedzieć, o tym, by sprawdzić wcześniej ceny materiałów budowlanych. Bowiem bez tego ani rusz w procesie budowy domu. Jeśli nie zorientujemy się w cenach przed zakupem materiałów, to na pewno nie przyniesie to nam korzyści, a jedynie straty. Wiele osób niestety popełnia ten błąd w trakcie budowania własnego domu. Bardzo wiele na pewno producenci materiałów budowlanych odpowiednio regulują ceny w Polscei nie tylko.


Nasi rodzimi jak zresztą pozostali producenci Europy zarówno zachodniej jak i wschodniej mają ten sam problem. Otóż takie firmy produkujące materiały często muszą się dopasować również do odgórnych ustaw wprowadzanych przez państwo. A te jak wiemy są różne. Jedne lepsze, drugie nieco gorsze. W każdym wypadku jednak decyzje takie wpływać będą na to, czy materiały budowlane będą drożeć czy taniej, a co za tym idzie czy szary Kowalski będzie z nich zadowolony i będzie go stać na wybudowanie własnych czterech kątów.


materiały budowlaneNa świecie od około dwóch lat mamy kryzys gospodarczy. Możemy brać pod uwagę zdanie niektórych specjalistów i twórców teorii spiskowych, że ów kryzys jest napędzany sztucznie, ale jednak nie możemy całkowicie takim wizjom ulegać. Bowiem dane ekonomiczne mówią same za siebie. Weźmy pod lupę ceny materiałów budowlanych. Na pewno te są zmienne i takie pozostaną, bo są dyktowane zarówno sytuacją ekonomiczną Polaków, jak i oczywiście zmianami ekonomicznymi w państwie. Z pewnością właśnie to powoduje, że producenci materiałów budowlanych mają częste problemy z dopasowaniem ceny. Dodatkowo oczywiście w ich wypadku mamy problem z dopasowaniem nie tylko do bieżącej sytuacji ekonomiczno społecznej, ale oczywiście do czegoś takiego jak koszty produkcji jakie ponieśli w trakcie produkowania np. cegieł, pustaków, styropianu, wełny mineralnej papy, cementu, wapna itp. Z pewnością jednak jeśli w ich zarządzie są dobrzy ekonomiści i handlowcy, nie będą takie firmy miały problemu z dopasowaniem ceny. To niesamowicie istotna sprawa dla nas wszystkich, bo materiały budowlane to przecież podstawa do wybudowania własnego domu. Na pewno nie można w takich sprawach zatem tym firmom za mocno szaleć, bo po prostu oni sami na tym stracą najwięcej, tracąc klientów.


---
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

piątek, 2 kwietnia 2010

Wesołych świąt


Wesołych świąt Wielkanocnych

warto zajrzeć